سفارش تبلیغ
صبا
زنبور درمانی درجهان -پرورش زنبور ... experiential therapist bee
این وبلاگ بر اساس آیات الهی (سوره مبارک نحل ) و تجارب چندین ساله برای آشنائی به زنبور عسل و مواهب برجسته آن بمنظور سلامت انسان و توجه به حفظ و حراست آن در چرخه اکوسیستم دنبال می شود
درباره وبلاگ


experiential therapiest bee Ruhollah Arjomandi به کلام الهی در سوره مبارک نحل دقیق توجه کنید تا شاید از بعد جسمی و رهائی از بیماریها به شگفتی های دست یابید ...آنگاه وحی آفریدگار را به این حشره بدرستی در خواهید یافت...واوحی ربک الی نحل .. زنبور درمانی یکی از روش های شناخته شده جهانی است که امروزه در جهان ( کشورهای مترقی ) به آن ارج نهاده و در جهت تکامل و بهبود و شناخت هر چه بیشتر آن گامهای بی نظیری برداشته می شود ...بنده شخصا از سال 1348 از طریق شاد روان جناب دکتر ولی اله آصفی آشنا وافتخار شاگردی ایشان را داشته ام و بصورت عملی تجارب بی نظیری کسب نموده و مدعی بکار گیری بهترین و باتجربه ترین روش های درمانی عملی در این زمینه می باشم ..اولین کتاب ترجمه شده در ایران که یک نسخه از آن را از ایشان هدیه گرفتم به نام ( خواص پزشکی عسل - پرورش زنبور عسل و سم زنبور عسل ) تالیف ن. یوئیر یش ..ترجمه ایشان از بنگاه مطبوعاتی گوتنبرگ - خیابان منوچهری -تهران بوده است ...که متاسفانه امروزه هر فرد بی تجربه ای بدون اطلاعات عمیق کار درمان ( با زهر زنبور) را انجام و بعضا کپی برداری می نمایند.لازم است بدانید در این روش در شرایط خاص و نوع بیماری از داروهای گیاهی و سایر روشهای طب سنتی ( زالو و زنبور؛ زهر برخی زنبوران غیر عسل ؛حجامت ؛ ماساژ؛ گفتار درمانی ؛ خر درمانی و سوار کاری؛کوه درمانی ؛ خنده درمانی و و ) به صورت هم گام با زنبور درمانی استفاده می شود...درروش زنبور درمانی باید بیمار و اطرافیان مطیع مطلق بوده و هر گز از آنچه دستور داده می شود خطا نرفته و از اعتماد به نفس محکمی بر خوردار گرددند .اولین قدم سیگاری و معتاد به هیچ ماده مخدره نبوده و در این گونه محیط ها ظاهر نشوند دستورات چهارگانه و محوری حیات ( تغذیه – تنفس – تحرک-تفکر ) را به دقت توجه و انجام دهند و در برخی موارد حتی اگر لازم باشد مجبور به ترک و هجرت از محل زندگی و کاری خود خواهند بود ...مهمترین آن بها دادن به ورزش و دوری از اضطراب و تشویش دلهره و پریشانی فکر است سپس تغذیه که باید متناسب با شرایط فرد تنظیم و اجرا گردد و در این راستا تا حد امکان از آلودگی های محیطی از هر دست فاصله گرفته شود .در غیر این صورت از پذیرفتن شما معذور خواهم بود.مخصوصا سیگاری ها 09135538403 در درمانها هیچ تضمینی وجود ندارد ...بهبودی فرد مدیون اعتماد ب
صفحات وبلاگ
یکشنبه 93 اردیبهشت 7 :: 8:28 صبح :: نویسنده : روح اله ار جمندی (امید)
وزیر بهداشت با اعلام فقدان پزشک در ۵۰ درصد روستاهای کشور و برنامه‌های جدید برای نوسازی شبکه بهداشت و رفع کمبود پزشک گفت: از ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار جدید نظام سلامت ۸ هزار میلیارد تومان را به بیمه‌ها می‌دهیم.

به گزارش فارس، حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه مراسم هفته سلامت در سالن همایش‌های رازی گفت: بسته‌های خدمتی که از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در حوزه سلامت اجرا می‌شود قرار است در بیمارستان‌های دولتی اجرا شود.

وی ادامه داد: 550 بیمارستان دولتی داریم که مردم برای ارائه خدمات درمانی مخصوصاً در مناطق محروم علاوه بر 10 درصد هزینه بستری، 37 درصد به دلیل هزینه‌های بالای دارو و تجهیزات پزشکی از جیب می‌دهند.

وزیر بهداشت گفت: 50 درصد روستاهای ما بدون پزشک هستند و در شهرها نیز تعداد پزشک کم داریم که قرار است تا پایان سال تا حدودی این کمبودها برطرف شود.

وی در مورد اجرای برنامه پزشک خانواده با توجه به اعتبارات تزریق شده گفت: از صاحبنظران می‌خواهیم که آدرس غلط به مردم ندهند چرا که عقب‌ماندگی در تأمین منابع داریم و بخشی از پولها طی این سالها که باید به وزارت بهداشت و نیرو می‌رفت صرف پرداخت‌های نقدی یارانه‌ها می‌شد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: ما دچار عقب‌ماندگی هستیم در حالی که تجربه سایر کشورها را می‌بینیم و این در حالی است که اضافه مصرف دارو و تقاضای القایی را در بین مردم، رسانه‌ها و جامعه پزشکی داریم به همین دلیل نیاز به اجرای برنامه پزشک خانواده داریم.

وی افزود: امسال زیرساخت‌های شبکه بهداشت را ایجاد می‌کنیم تا شهرها و حاشیه شهرها و بخش عمده‌ای از مناطقی که دچار کمبود هستند تأمین شود. دو استان فارس و مازندران که برنامه پزشک خانواده در آنها ناقض اجرا شده بود و نارضایتی ایجاد کرده بود اصلاح خواهد شد.

هاشمی تصریح کرد: دادن منابع در این حوزه ضروری است ولی باید بیمه هم توانمند شود تا اگر مردم کارت سلامت ایرانیان دارند بتوانند با آرامش به بیمارستان‌ها مراجعه کنند و بیمه نیز در این زمینه نیز نظارت کند تا تقاضای القایی ایجاد نشود و انجام آزمایش، سی‌تی‌اسکن و عمل‌های غیرضروری کاهش یابد.

وی در مورد پیش‌بینی زمان اجرای این برنامه گفت: دوره 10 تا 15 ساله نیاز دارد تا برای اجرای نظام ارجاع با قدرت وارد شویم قدم اول نیز بیمه کارآمد است این اعتباراتی که از بحث هدفمندی یارانه‌ها داده می‌شود باید در قالب بیمه باشد چرا که هزینه‌هایی که می‌شود کم نیست اما مشکل آن است که یکپارچه نیستند بخشی از اعتبارات دست یک وزارتخانه و بخش دیگر در دست وزارتخانه دیگری است و هر کدام بیمه تکمیلی دارند و همکاری مؤثری ارائه نمی‌دهند.

وزیر بهداشت گفت: اگر کارت الکترونیک سلامت در اختیار مردم قرار گیرد با مراجعه به بیمارستان‌ها به زیر خط فقر نخواهند رفت از سوی دیگر بیمه‌های تکمیلی نیز در اختیار ما و وزارت رفاه نیست و باید هیأت وزیران و مجلس طبق سیاست‌های ابلاغی این کار را سر و سامان دهند.

هاشمی تصریح کرد: بخش عمده‌ای از اعتبارات داده شده به بیمه‌ها می‌روند و پیش‌بینی می‌شود که پیش از 8 هزار میلیارد تومان از مبلغ 10 هزار میلیاردی که به حوزه سلامت واریز می‌شود به بیمه‌ها برود و وزارت بهداشت علاقه‌مند به دریافت این اعتبارات نیست چون سازوکاری ندارد و کار این وزارتخانه سیاستگذاری و ارائه خدمات درمانی است.

وی گفت: تاکنون بیمه‌ها اعتبارات را در منابع دیگری خرج می‌کردند اما با اعتبارات جدید وزارت بهداشت نظارت خواهد کرد تا در جایی که مردم می‌خواهند هزینه شود.

وی همچنین در مورد مصرف مواد روانگردان در بین دانش‌آموزان گفت: آنچه از دست وزارت بهداشت بر می‌آید آگاهی دادن به مردم نسبت به مضرات آن است تعاملی با وزارت آموزش و پرورش نیز همواره ادامه دارد اما از شیوع یا وجود مصرف این مواد در بین دانش‌آموزان اطلاعی ندارم.ادامه مطلب ...

موضوع مطلب :